نگاهی به سه ستاره آکادمی که میتواننددرتیم اصلی باشند

مرجع خبری رئال مادرید : رئال مادرید می تواند به آکادمیش افتخار کند . رئال مادرید کاستیا ، عملکرد فوق العاده ای دارد و روزهای خوشی را پشت سر می گذارد . آکادمی رئال موفق به معرفی ستارگانی نظیر رائول ، کاسیاس و گوتی در سالهای اخیر شده هر چند که مدتی است که ستاره بیرون نمی دهد . برخی ها نظیر خوان ماتا در باشگا ههای دیگر توانستند بدرخشند و حالا باید دید که چه می شود .
با توجه به آن که قانون " فیر پلی مالی " در حال حاضر همچون یک تهدید به ظنر می رسد ، رئال باید سعی کند که به آکادمی چشم بدوزد و شاید تاکتیک " زیدان ها و پاوون ها " را دوباره رو کند . بد نیست که به برخی ستارگان حال حاضر آکادمی رئال بیاندازیم .
آلوارو موراتا / 23 اکتبر 1992 / مهاجم - بال
موراتا می تواند رائول بعدی رئال باشد . او بازیکنی چند پسته است که می تواند در پست مهاجم نوک و بال کناری بازی کند . موراتا با توجه به قوای سرزنیش می تواند در ضربات شروع مجدد کلیدی باشد .
نقاط قوت : در حرکات هوایی خیلی خوب است و حفظ توپ خوبی دارد . سبک بازیش شباهت زیادی به مورینتس دارد . از طرفی توان بازی در پست بال کناری را دارد .
نقطه ضعف : موراتا گاهی به بی حواسی در طول بازیهایش متهم شده است .
عملکرد اخیر : او پدیده کاستیا در راه رسیدن به دسته دوم بود . او در 37 بازی به عنوان بال کناری ، 17 گل زد که آمار فوق العاده ایست . او در زمان مصدومیت هیگوائین در فصل 11-2010 به عنوان یکی از گزینه ها مطرح شد هر چند که در نهایت با آمدن آدبایور ، تا حدودی محو شد .
کاربرد : پس از عملکرد فوق العاده هیگوائین و بنزما در فصل گذشته ، رقابت برای مهاجم نوک بیشتر میان این دو خواهد بود . اما موراتا در مواقع لازم می تواند در خدمت تیم باشد .

خسه رودریگز / 26 فوریه 1993 / بال کناری
خسه یکی از جواهرات مهم آکادمی رئال مادرید است . او در کنار خوسلو و موراتا ، یک مثلث آتش شگفت انگیز را ساخته بود . او ستاره بزرگ یوروی زیر 19 سال در استونی بود . او بی تردید آینده درخشانی دارد . خسه از نظر تکنیکی با رونالدو قیاس می شود . او در والدبباس مورد احترام است و مورینیو به مرور از او بیشتر استفاده می کند .
نقاط قوت : او شخصیت جاه طلبی دارد . دریبل های فوق العاده ای می زند و تکنیک و خلاقیتش بالاست . معمولا ترجیح می دهد از کناره ها حرکت کند اما در حرکات هجومی هم خوب است . شاید یک کریستیانو رونالدوی دیگر باشد .
نقاط ضعف : او گاهی زیادی کند حرکت می کند و به تنبلی متهم می شود . او باید سعی کند بیشتر در خدمت تیم باشد . طبیعتا جای پیشرفت زیادی دارد .
عملکرد اخیر : او در یوروی زیر 19 سال شگفت انگیز بود . آقای گل شد . پنج گل زد . زننده تک گل فینال مقابل یونان بود . عملکردش شگفت انگیز بود . وی در 42 بازی در کاستیا هم 10 گل زد .
کاربرد : در حال حاضر رونالدو و دی ماریا ، بال کناری های رئال هستند . اگر خسه به مرور به تیم اصلی برسد باید پشت سر آنها باشد . خسه می تواند از بازیکنان با تجربه رئال چیزهای زیادی یاد بگیرد . بی تردید در بازیهای آسان می تواند بیشتر بدرخشد و آماده فرصتی دیگر شود .

داوید ماتئوس / 22 آوریل 1987 / دفاع وسط
وی در 11 سالگی به آکادمی رئال آمد . در باشگاه روند رو به رشدی کرد . حتی قرارداد حرفه ای با تیم اصلی بست اما به نیمکت میخ شد . با رفتن احتمالی کاروالیو ، مورینیو می تواند بیشتر به ماتئوس فکر کند .
نقاط قوت : ماتئوس در ضربات ازاد فوق العاده است و می تواند از عقب اضافه شود . او پاسهای بلند خوبی می دهد .
نقاط ضعف : گاهی تکل های بدی می زند . گاهی پاس های اشتباهش هم مهلک هستند . با تمرینات لازم ، او می تواند زیر نظر مورینیو تبدیل به بازیکن بهتری شود .
عملکرد اخیر : او فصل گذشته به طور قرضی به ساراگو رفت . 14 بازی انجام داد که در 9 تایش فیکس بود . به جز یکی دو بازی در بقیه بازیهایش خوب بود .
کاربرد : در 26 سالگی تبدیل به بازیکنی با تجربه شده است . می تواند یک مدافع خوب شود . با رفتن احتمالی کاروالیو ، او می تواند در مواقع لازم که مدافعان اصلی نیستند رد خدمت تیم اصلی باشد .
کیشن پاتل

/ 0 نظر / 2 بازدید