یک قرارداد غیر قانونی/ اسپانسر استقلال و اتحادیه فوتبال ایران مشترک است!

ارتش سرخ دات کام:

یک قرارداد غیر قانونی که در هر کجای دنیا به جز ایران می توانست سر و صدای زیادی پیدا کند اما رسانه ها هم در قبال آن سکوت کرده اند.  مشکلات مالی باشگاه استقلال که عرصه را بر مدیران این باشگاه پس از خرید یک بازیکن 3 میلیارد تومانی تنگ کرده بود سبب شد تا آن ها برای التیام این زخم، به دنبال جذب یک اسپانسر بروند.

استقلال البته بعد از ادعای سردار صلاحی مبنی بر جذب اسپانسر 9 میلیارد تومانی ، در هفته اول با پیراهنی بدون هرگونه اسپانسر به زمین رفت و نشان داد صحبت های مطرح شده یک پز تبلیغاتی بیشتر نبوده است!

برگشت خوردن چک ستاره های گران قیمت این تیم و قرار گرفتن فتح الله زاده در منگنه مشکلات مالی سبب شد تا سرانجام نام " بانک رفاه " به عنوان اسپانسر روی پیراهن آبی ها نقش ببندد.

اما جالب است بدانید " بانک رفاه " علاوه بر استقلال اسپانسر اتحادیه فوتبال ایران هم هست و به همین خاطر قرارداد آبی ها با این بانک بر اساس قوانین فیفا ممنوعیت دارد و قانونی نیست. طبق قانون فدراسیون جهانی فوتبال، هیچ باشگاهی حق ندارد از اسپانسر مشترک با یکی از ارگان های برگزاری مسابقات استفاده کند.

هوشنگ نصیرزاده در این ارتباط می گوید: از نظر قوانین فیفا قرارداد استقلال با بانک رفاه غیرقانونی است چرا که این بانک حامی مالی اتحادیه باشگاه های فوتبال که یکی از زیر مجموعه های سازمان لیگ فدراسیون فوتبال است، محسوب می شود. وی ادامه می دهد: فیفا برای آنکه شائبه تبانی مطرح نشود این موضوع را منع کرده، حتی دو باشگاه نمی توانند اسپانسر مشترک داشته باشند چرا که احتمال تبانی وجود دارد و یا اسپانسر کمیته داوران نباید با هیچ کدام از باشگاه ها مشترک باشد.

وقتی با آیت اللهی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص تماس می گیریم، او می گوید: بانک رفاه از مدت ها قبل حامی مالی اتحادیه باشگاه ها بود و اگر در این مورد منع قانونی وجود داشته باشد، باشگاه استقلال که دیرتر از ما با این بانک به توافق رسیده باید قرارداد خود را با این اسپانسر فسخ کند.

فیفا اکیدا اشتراک حامیان مالی باشگاه ها با نهادهای برگزاری مسابقات را منع کرده است و طبیعی است که با مشترک بودن حامی استقلال و یکی از زیر مجموعه های فدراسیون فوتبال، شائبه های بسیاری در  این خصوص در میان افکار عمومی بوجود بیاید!
/ 0 نظر / 2 بازدید