ژوزه: پیروزی حق ما بود

ارتش سرخ دات کام:
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هیچ روانشناسی نمی تواند مشکل ما را حل کند. راه حل بهبود شرایط ما فقط یک چیز است و آن هم برنده شدن است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از پیروزی تیمش مقابل آلومینیوم هرمزگان در نشست خبری اظهار کرد: مرگ چیزی است که برای هر انسانی رخ می دهد و قسمت همه مردم می شود. اما فکر می کنم با این شرایط من در ایران می میرم. روز گذشته هم گفتم مشکل تیم ما ذهنی و روانی است و فقط با برد حل می شود. هیچ روانشناسی نمی تواند این مشکل را حل کند. راه حل بهبود شرایط ما فقط یک چیز است و آن هم برنده شدن است.

ژوزه درباره بازی گفت: حریف ما در نیمه نخست روی اشتباه ما موقعیتی به دست آورد اما به غیر از آن دیگر فرصتی نداشتند. البته در این بازی خیلی عالی نبودیم، تعداد راضی کننده ای موقعیت گل برای خودمان ایجاد کردیم که اگر گل می شد راحت تر به بازی ادامه می دادیم. اینطور برنده شدن، با اذیت شدن همراه است و باعث می شود خستگی روحی و جسمی بر تن بازیکنان بماند. با این حال پیروزی در این بازی حق ما بود.

وی همچنین گفت: تلاش کردیم که گل دوم را بزنیم اما نشد. می خواهم به بازیکنانم تبریک بگویم. آنها از دقیقه یک تا 90 برای پیروزی تلاش کردند. با وجود اینکه فشار روی آنها زیاد بود و خیلی ها به باشگاه فشار می آورند که تیم موفق نشود. همین موضوع نیز در بازیکنان تاثیر می گذارد.

خبرنگاری از ژوزه پرسید علت اینکه بازیکنان پرسپولیس نسبت به بازی های قبل آرامش بیشتری داشتند، چه بود، گفت: امروز بازیکنان ما خیلی هم آرام نبودند. البته نه به خاطر نبودن هواداران و نه به خاطر نبودن علی کریمی، بلکه به خاطر هشت بازی که پیروز نشده بودیم. من این برد را به هواداران پرسپولیس تقدیم می کنم که به اندازه ما اذیت می شوند. هرکاری که می کنیم برای آنهاست.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید با این برد شرایط پرسپولیس آرام شده باشد و بتوانید کریمی را به تیم بازگردانید؟ گفت: شاید این نظر شما باشد که به کریمی احتیاج داریم، من تصمیم خودم را در این رابطه گرفته ام و از آن برنخواهم گشت. یک روز می گویم علت این تصمیم چه بوده است. اما الان صحبتی نمی کنم.

ژوزه در ادامه نشست خبری خود گفت: من هیچ وقت از خبرنگاران ایرانی ناراحت نشدم. شما با من خوب بودید. در مصر که بودم، خبرنگاران خیلی خشن بودند و بی احترامی می کردند. اما شما با احترام نظر خود را می گویید.

سرمربی پرسپولیس درباره حضور همزمان جواد کاظمیان و هادی نوروزی در این بازی گفت: ما می دانستیم بازیکنان شماره 15 و 3 آلومینیوم سنگین هستند به همین خاطر از کاظمیان و نوروزی در کناره های زمین استفاده کردیم تا سرعت آنها به کمک ما بیاید. فشار روی بازیکنان ما زیاد است به همین خاطر آنها فقط نصف توان خود را می توانند در بازی بگذارند. دنبال این هستیم که با پیروزی در بازی های بعد بازیکنان با تمامی توان خود حاضر شوند. این بازی را باید می بردیم. حتی اگر شده بود، با دست گل می زدیم تا بازی را ببریم.

وی درباره جلسه رویانیان و کی روش و صحبت هایی که بین این دو رد و بدل شده گفت: بعدا درباره این موضوع حرف می زنم.

ژوزه در ادامه درباره این موضوع که یحیی گل محمدی چه تاثیری در این برد داشت، گفت: این برد را بازیکنان به دست آوردند. من سه روز است که یحیی را می شناسم. او آمده به تیم ما تا کمک کند. یحیی با چند بازیکن ما همبازی بوده و در مواردی که من در فوتبال ایران شناخت ندارم، می تواند به من کمک کند. همه ما در این پیروزی نقش داشتیم اما نقش بازیکنان بیشتر بود. با حضور یحیی ارتباط کادرفنی با بازیکنان بهتر می شود.

وی در پایان گفت: من از افرادی که فقط می گویند بله بله، خوشم نمی آید. دوست دارم همه در تیم من نظر خود را بگویند و چیزی که به ذهنشان می رسد را به من منتقل کنند. من هم تصمیم آخر را می گیرم.
/ 0 نظر / 2 بازدید