رئال مادرید 2-1 بارسلونا / الفاتحه مع الصلوات !

مرجع خبری رئال مادرید : در شبی که رئال مادرید می توانست بارسا را با نتیجه 6-1 ببرد ، به کاتالان ها رحم کرد و به برد 2-1 برای بردن سوپرکاپ اکتفا کرد . 
همان طور که هفته قبل وعده داده بودیم ، مجلس ختم کاتالان ها در برنابئو برگزار شد تا مورینیو سومین جامش در رئال که سوپرکاپ بود را با گلهای هیگوائین و رونالدو کسب کند ، آن هم در حالی که همه می دانستند رئال مادرید پیش فصل خوبی نداشته و سه بازی اول فصلش را به بدترین شکل ممکن پشت سر گذاشته است .
عدالت آن طور که قرار باشد برقرار شود ، برقرار می شود . حتی داوری نظیر پرز لاسا که هفته گذشته یک گل به بارسا کادو داد هم نمی تواند جلویش را بگیرد و مصدومیت آلوس نشان می دهد که چوب خدا اصلا صدا ندارد !
بارسلونا نشان داد که در شبی که داور به کمکش نیاید ، حرفی برای گفتن ندارد . مصدومیت ناگهانی آلوس باعث شده بود که بهم بریزند و شاید اگر آدریانو مصدوم نمی شد ، نتیجه ای تاریخی در سانتیاگو برنابئو رقم می خورد .
هیگوائین که بالاخره به آن چه که حقش بود رسیده بود و در ترکیب اصلی قرار گرفته بود ، به مهاجمان تنبل دیگر تیم ، نشان داد که چطور باید خود را در موقعیت قرار داد و به جای نزدیک شدن به خط دفاعی خودی ، باید به محوطه جریمه حریف یورش برد و راه گلزنی را باز کرد . ستاره آرژانتینی با این که به علت عدم تمرکز دو ، سه موقعیت را از دست داد اما یک گل مهم را زد . هر چند که نباید فراموش کرد که این هنر خودش بود که در موقعیت گلزنی قرار گیرد ، گویی که بنزما در زمانی که به زمین آمد ، یک بار هم صاحب موقعیت جدی نشد .
کریستیانو در شبی که می شد گفت سایه ای از بهترین روزهای دوران فوتبالش بود ، باز هم با تعصب خاص خودش یک گل تماشایی را به ثمر رساند تا برای پنجمین بازی پیاپی نشان دهد که اوست که کابوس حقیقی بارساست .
پس از اخراج آدریانو ، بارسا که چیزی برای از دست دادن نداشت با تعصب بسیاری بازی کرد و روی حرکات تماشایی اینیستا صاحب موقعیت هایی هم شد تا این که در دقایق پایانی نیمه اول با اشتباه کاسیاس ، باعث شد که جذابیت برای نیمه دوم حفظ شود .
در نیمه دوم ، رئال مادرید سعی کرد که بازی را بیشتر کنترل کند و بارسا بیشتر صاحب موقعیت بود اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد چرا که کاسیاس که بسیار با انگیزه بود ، دو سه موقعیت را از حریف گرفت و رئال مادرید هم هوشمندانه دفاع کرد تا نتیجه را حفظ کند .
والدس در این بازی یکی از بهترین شب هایش را گرفت و با گرفتن دو ، سه موقعیت در نیمه دوم از رئالی ها مانع از آن شد که فاجعه تاریخی بارسایی ها در برنابئو رقم بخورد .

لحظات حساس بازی :
نیمه اول :
دقیقه 7 : هیگوائین با والدس تک به تک شد که با بی دقتی توپ را به پای دروازه بان بارسلونا کوبید .
دقیقه 15 : ضربه محکم مارسلو بدون این که به بازیکنی برخورد کند به طور عرضی از مقابل خط دروازه بارسا عبور کرد .
دقیقه 21 : ال پیپیتا یک موقعیت دیگر را باز هم همچون دقیقه 7 از دست داد تا بارسا را نجات دهد .
دقیقه 22 : ضربه سر راموس وارد دروازه بارسا شد اما ماتئو لاهوز این صحنه را خطای په په روی ماسکرانو اعلام کرد .
دقیقه 28 : حرکت خوب مارسلو به خدیرا رسید اما بازیکن آلمانی نتوانست از این فرصت استفاده کند و والدس توپ را مهار کرد .
دقیقه 36 : حرکت خوب اینیستا با خروج کاسیاس بی ثمر ماند تا بارسا اولین موقعیت جدی خود در نیمه اول را از دست بدهد .
دقیقه 45 : کریستیانو صاحب یک موقعیت عالی مقابل دروازه والدس شد اما شانس با ستاره پرتغالی یار نبود .
دقیقه 45 : دی ماریا با حرکت انفرادی به مقابل دروازه بارسا رسید اما ضربه آخرش خوب نبود و توپ به اوت رفت .

نیمه دوم :
دقیقه 61 : کاسیاس به زیبایی هر چه تمام تر موقعیت تک به تک را از پدرو گرفت تا اشتباهش در نیمه اول را جبران کند .
دقیقه 65 : باز هم پدرو پس از پشت سر گذاشتن راموس به دروازه رئال نزدیک شد که باز هم کاپیتان مهار کرد .
دقیقه 68 : خدیرا با یک حرکت انفرادی و تکنیکی وارد محوطه جریمه بارسلونا شد که پس از پشت سر گذاشتن چند بازیکن بارسا ، ضربه آخرش توسط والدس مهار شد .
دقیقه 79 : هیگوائین در موقعیتی تک به تک توپش را به تیرک زد تا نتواند گل بعدی خود را به ثمر برساند .
دقیقه 90 : همکاری مودریچ و خدیرا بی ثمر ماند و شوت بازیکن کروات توسط خط دفاع بارسا دفع شد .
دقیقه 91 : کاسیاس به زیبایی هر چه تمام تر جلوی توپ مونتویا گرفت تا جام را برای رئال نگه دارد .


نحوه به ثمر رسیدن گلها :
1-0 : روی اشتباه ماسکرانو ، گونزالو هیگوائین با دروازه بان حریف تک به تک شد تا سومین گلش را در چهارمین بازی فصل بزند و آقای گل تیم تا به این جای کار باشد .
2-0 : کریستیانو با ضربه پشت پایش ، پیکه را محو کرد و پشت محوطه جریمه بارسا صاحب توپ شد که ضربه اش از میان پاهای والدس وارد دروازه بارسا شد .
2-1 : روی اشتباه کاسیاس در چیدمان خط دفاع ، مسی با ضربه پای چپی دقیق دروازه کاسیاس را پیش از اتمام نیمه اول گشود .

رئال مادرید 2-1 بارسلونا
گلها : رونالدو و هیگوائین برای رئال و مسی برای بارسلونا
بازیکنان رئال :کاسیاس ، آربلوا ، په په ، راموس ، مارسلو ، ژابی ، خدیرا ، دی ماریا ، اوزیل ، کریستیانو و هیگوائین/ تعویضی ها : مودریچ ، کایخون و بنزما
بازیکنان بارسا : والدس ، آلوس ، پیکه ، ماسکرانو ، آدریانو ، بوسکتز ، اینیستا ، ژاوی ، پدرو ، الکسیس و مسی / تعویضی ها : مونتویا ، تیو و سانگ
داور : ماتئو لاهوز
استادیوم : برنابئو
کارت زرد : پیکه و ماسکرانو از بارسا و خدیرا ، راموس ، آربلوا و په په از رئال

/ 0 نظر / 2 بازدید