استارت قهرمانی پرسپولیس با برد در مقابل صنعت نفت

ارتش سرخ دات کام:  تیم فوتبال پرسپولیس نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ برتر را با پیروزی پشت سر گذاشت.  از ساعت 20:45 پنجشنبه شب و در یکی از مهم ترین بازی های هفته نخست لیگ برتر، پرسپولیس به مصاف نفت آبادان رفت و در نهایت با یک گل میزبانش را شکست داد تا نخستین پیروزی خود را با مانوئل ژوزه به دست بیاورد.

پرسپولیس در این بازی با ترکیب شهاب گردان، محسن بنگر، سید جلال حسینی ، حسین ماهینی، امیرحسین فشنگچی، مهرداد پولادی، افشین اسماعیل زاده، سامان آقازمانی، روبرتو سوسا، کریم انصاری فرد و محمد قاضی به میدان رفته است.

نکته جالب در این بازی غیبت علی کریمی، محمد نوری و مهدی مهدوی کیا در ترکیب اصلی پرسپولیس است ضمن اینکه بازوبند کاپیتانی پرسپولیس در این نیمه بر بازوی سید جلال حسینی بسته شده بود.

نیمه نخست این بازی از کیفیت بالایی برخوردار نبود و دو تیم نتوانستند موقعیت های خطرناک زیادی روی دروازه یکدیگر خلق کنند.

ترکیب پرسپولیس که کاملا متفاوت از ترکیب این تیم در بازی های دوستانه بود، آنچنان موفق کار نکرد و سرخ پوشان نتوانستند فرصت خطرناکی برای خود در این نیمه به وجود بیاورند. با این حال مهدی دغاغله در دقیقه 39 یک ضربه آزاد خطرناک را از فاصله دور شلیک کرد که شوت او با فاصله کم از کنار دروازه گردان به بیرون رفت.

نیمه نخست این بازی در نهایت بدون گل مساوی به پایان رسید.

* نیمه دوم

در آغاز نیمه دوم حمیدرضا علی عسگر به جای افشین اسماعیل زاده برای پرسپولیس وارد زمین شد با این حال در این نیمه آبادانی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق 55 و 60 به وسیله مهاجم تازه وارد خود یعنی روح الله عرب صاحب دو موقعیت خوب گلزنی شدند اما هر دو فرصت از دست رفت.

در دقیقه 65 علی کریمی به جای محمد قاضی وارد زمین شد و از این دقیقه به بعد جریان بازی کمی به سود پرسپولیس تغییر کرد به طوری که در دقیقه 70 کریم انصاری فرد می توانست با یک ضربه سر پرسپولیس از حریف پیش بیندازد اما ضربه خوب او را دروازه بان کروات نفت مهار کرد.

5 دقیقه بعد انصاری فرد باز هم در محوطه جریمه میزبان صاحب توپ شد که ضربه زمینی او را دروازه بان نفت با پا به کرنر فرستاد.

جواد کاظمیان آخرین تعویض پرسپولیس بود که در دقیقه 85 به جای انصاری فرد وارد زمین شد.

در دقیقه 89 بازیکن تعویضی پرسپولیس جواب اعتماد سرمربی اش را داد و جواد کاظمیان توانست روی پاس علی کریمی گل پیروزی بخش سرخپوشان را به ثمر برساند.

/ 1 نظر / 2 بازدید